PRIMA SAFARI 14.6.-21.6.2024

Týždenná plavba na sever od Hurghady 

Safari do oblasti Ras Mohamed , Abu Nuhas a na dalšie nádherné miesta v Červenom mori je nabitá zážitkami, ktoré si užijú začiatočníci i pokročilí potápači.

Národný park Ras Mohamed , Abu Nuhas, Thislegorm a útesy plné rýb

safari lode
safari

Safari

je skvelý spôsob, ako stráviť dovolenku, pretože si môžete užiť slnko, zábavu, výborné jedlá na lodi super partiu ľudí a nezabudnuteľný zážitok potápania na tých najlepších miestach.

REZERVUJ

Počas safari

plavby je tiež dostatok času a jedinečná možnosť absolvovať kurz AOWD, alebo Nitrox

KURZY

Potápačské safari

ak hľadáte skvelú akčnú dovolenku, severné potápačské safari v Červenom mori je určite jednou z najlepších volieb.

REZERVUJ

Ras Mohamed

Uvidíte gorgóniami obrastené koralové steny poskytujúce bohatú farebnú scenériu, najslávnejšie vraky v Červenom mori a pri troche šťastia budete mať možnosť pozorovať žralokov . Severné koralové útesy sú známe tým, že sa tu nachádza viac morských živočíchov na meter štvorcový, než kdekoľvek inde na svete.

Plánované miesta ponorov:

safari delfin

Shaab El Erg

Shark Reef

safari utes

Jolanda Reef

Jackfish Alley

Thistlegorm

Shaab Mahmoud

abu nuhas safari

Abu Nuhas

Siyoul Kebir

korytnacka safari

Turtle Bay

safari s klaunom

EL Fanous

Erg Somaya

ORIENTAČNÝ ITINERÁR:

1. deň: 

odlet zo SR, prílet do Egypta – Hurghady, transfer z letiska do prístavu (cca 10 min.), nalodenie. V prípade, že poletíš z iného letiska v iný deň, napíš. Poskytneme údaje o mieste a čase nalodenia.

2. deň:

štart smerom na sever, kontrolný /vyvažovací ponor na El Fanous West alebo Shaab El-Erg – reef v tvare podkovy s mnohými možnosťami potápania a bohatou faunou (kanici, murény, perutýny, stonefish, ropušnice, trnuchy, bodloci, glasfish,…..) a flórou. Obe tieto lokality sú preslávené častým výskytom delfínov.

3. deň:

útes Abu Nuhas, ktorý sa stal osudný mnohým lodiam: ponory k vrakom Carnatic – najstarší, veľmi zachovalý vrak paroplachetnice z r. 1869, v ktorom sa podľa povesti stále nachádza nikdy nenájdených 8 000 zlatých libier šterlingov), veľké nákladné lode: Giannis D. – rozlomená na 3 časti z ktorých najzaujímavejšia zadná časť s kapitánskym mostíkom a strojovňou ponúka možnosti bezpečného preskúmavania vnútorných priestorov, Chrisola K. alebo Seastar – ďalšie veľké nákladné lode umožňujúce relatívne bezpečné penetrácie takmer všetkých ich vnútorných priestorov. V prielive vedúcom k miestu kde kotvia safari lode sa často vyskytuje hejno priateľských delfínov.

4. deň:

potápanie na jednom z najlepších vrakov sveta – Thistlegorm – britskej nákladej lodi potopenej počas 2. svetovej vojny pri nemeckom leteckom útoku aj s celým nákladom vojenského materiálu – 2 časťami lokomotív, vagónmi, vojenskými nákladnými autami, desiatkami pušiek, muníciou, malými pechotnými tankami, veľkými delostreleckými granátmi a protilietadlovými delami atď…). Podľa schopností skupiny a počasia sa snažíme robiť aj nočný ponor na Thistlegorme, ktorý je nezabudnuteľným zážitkom každého potápača… Popr. podvečerný a nočný ponor na Small Crack – členitý reef s plytkými koralovými záhradami…

5. deň:

morský park Ras Mohammed – Shark reef, Jolanda reef – oblasť radená medzi najlepšie svetové potápačské lokality, so strmými stenami padajúcimi do veľkých hĺbok a možnosťou výskytu žralokov, tuniakov, korytnačiek, murén, kranasov…. Vďaka pravidelným prúdom a množstvu živín je toto miesto pokryté bohatými porastmi mäkkých aj tvrdých koralov a je tu samozrejme aj nadpriemerné množstvo rýb.

6. deň:

potápanie na reefoch– lokality vyznačujúce sa veľkým množstvom rýb (aj tu je častý výskyt delfínov, veľkých tuniakov, murén,.. a bohaté porasty koralov (možnosť driftových ponorov).

7. deň:

potápanie na Turtle bay, Fanous alebo Carless Reef – pohodové zakončenie celej cesty potápaním na najlepších útesoch v oblasti Hurghady (krásne členité terény s veľkými hejnami rýb, výskytom napoleónov, tuniakov, útesových aj žralokov či mánt, scorpionfish, stonefish, perutínov, veľkých murén……)

Tento deň sa robia max. 2 ponory, návrat do prístavu v Hurghade (nocľah na lodi)

8.deŇ:

transfér na letisko, odlet do SR. Ak ostávaš na hoteli v Hurghade, tak presun na hotel.

!!!Tento program je iba orientačný – môže byť zmenený na základe dohody účastníkov akcie, vplyvom poveternostných podmienok alebo z rozhodnutia kapitána lode a inštruktora!!!


-6-dňové potápanie (2-4 ponory denne) na plne vybavej lodi s posádkou a inštruktorom
-ubytovanie v dvojlôžkových kajutách na lodi
-plná penzia počas pobytu na lodi vrátane nealkoholických nápojov
-prenájom potápačskej fľaše (12L) a závažia
-transfery v Egypte – z letiska a na letisko

-letenku Bratislava – Hurghada – Bratislava (na požiadanie zabezpečíme od spoločnosti Flytickets podľa podmienok spoločnosti) cca 385 € (letenku si môžeš zabezpečiť aj sám, ak chceš)
-cestovné a potápačské poistenie. Na požiadanie zaistíme klasické cestovné poistenie s pripoistením pre potápanie, alebo DAN potápačské poistenie. (poistenie je povinné)
-bakšiš posádke 30 € (povinný prípatok-platí sa na mieste)
-egypt. víza 25 USD (povinné- kúpiš na letisku v okienku Bank)
-prenájom základného potápačského vybavenia 30€ / týždeň (len ak nemáš vlastnú výbavu)
-nitrox 5€/ 12L fľaša, 7€/ 15L fľaša (nepovinné, možné len ak máš licenciu, alebo robíš kurz Nitrox Diver)
-15L fľaša 5€/ks (nepovinné)
-AOWD kurz 250 € (nepovinné)
-Nitrox kurz 150 € (nepovinné)

Cena: 900 € / 21873 Kč

Zálohu 270 € / 6562 Kč klient zaplatí do 2 dní od rezervácie.
Doplatok zostávajúcej čiastky klient zaplatí najneskôr do 15.5.2024

Číslo účtu : EG430010005200000100060320831

Zaplatením zálohy klient súhlasí s obchodnými podmienkami

Všeobecné obchodní podmínky centra potápění Prima Diving

Prima Diving centrum provozuje Firma Prima Diving se sídlem Hurghada, Egypt

Výklad pojmů
1.Centrum Prima Diving (dále jen Prima) je majitelem lodí Lady a Prima Diving a provozovatelem výletů, potápění a zajišťuje kurzy potápění.
2.Všechny výlety, potápění a kurzy se platí přímo na místě s výjimkou safari plaveb, které se platí předem na účet firmy Prima. Ceny uvedené na www.divinghurghda.eu jsou orientační budou potvrzeny v soukromé zprávě, telefonicky, nebo e-mailem.
3.Stránka www.divinghurghada.eu je informační stránka o nabídkách Firem Prima, Carolka na cestách a Flytickets. Obchodní podmínky Carolka a Flytickets jsou uvedeny samostatně.
4. Klient bere na vědomí, že Prima je podnikatelský subjekt, který spadá pod právní jurisdikci Egypta.

Komunikace
1. Klient komunikuje prostřednictvím e-mailu info@divinghurghada.eu, telefonicky, nebo soukromou zprávou přes messenger, nebo Whatsapp, přičemž specifikuje své požadavky na termín, počet osob, hotel. V případě zájmu o dopravu z hotelu na loď a zpět Prima poskytne informaci o ceně a přesném čase. Doprava v centru města Hurghada a doprava z ubytování v Cassablanca Star je zdarma.
2.V případě zájmu klienta o účast dětí, je klient povinen uvést do specifikace svých požadavků i věk dítěte v den konání výletu. Podmínky pro děti jsou v různých výletech různé.
3. Účast dětí na kurzu potápění je možná od 10 let se souhlasem zákonného zástupce.
4. V případě, že má klient zájem o potápění na skoušku, nebo o kurz potápění, poskytne na požádání svou konfekční velikost a velikost obuvi. Na lodi se zavazuje vypsat prohlášení o svém zdravotním stavu. V případě onemocnění znemožňujícího potápění bude klientovi nabídnut náhradní program.
5.Prima na základě požadavku klienta zašle klientovi všechny potřebné informace.
6. Klient si buď zajistí dopravu do Hurghady sám, nebo může požádat o rezervaci letenky přes kontaktní formulář na stránce www.divinghurghada.eu, nebo prostřednictvím messengeru či whatsapp. Letenka mu bude poskytnuta firmou Flytickets, dle jejích obchodních podmínek a případné ubytování v hotelu firmou Carolka na cestách dle jejích obchodních podmínek. Ubytování v apartmánech poskytuje majitel apartmánu, platba probíhá na místě a Prima nenese odpovědnost za případné nedostatky v ubytování. Zavazuje se však plnit servis k tomuto ubytování, uvedený na stránce www.divinghurghada.eu
7. Pro účely vystavení letenky klient oznámí jména cestujících, jak jsou uvedena v pase, počet a věk cestujících, e-mailovou adresu, na kterou bude zaslána faktura a také uvede své telefonní číslo.
8. Rezervace výletů, potápění a kurzů je nezávazná, bez povinnosti platby předem. Klient se však zavazuje potvrdit svoji rezervaci těsně před příletem a informovat Primu nejpozději den před konáním výletu, kurzu, potápění a to do 14:00 o jeho případné neúčasti.
9.Z legislativních důvodů určených zemí Egypt, je klient povinen poskytnout Primě kopii cestovního pasu/ respektive fotografii první stránky s fotkou a údaji. Pro účely transferu na loď klient uvede číslo pokoje.
10. Rezervace safari plavby je závazná a je třeba uhradit zálohu ve výši 30% z celkové ceny plavby nejpozději do 2 dnů. Následně klient pošle potvrzení o platbě na e-mail info@divinghurghada.eu. V ceně plavby není zahrnuta letenka.
11. Před potápěním, nebo safari plavbou, s výjimkou potápění na zkoušku, je klient povinen se prokázat platnou potápěčskou licencí. Prima umožní klientovi potápění výlučně na lokalitách a v hloubkách, na které má klient oprávnění. Pokud trasa safari bude zahrnovat místa, kde je minimální povinná licence AOWD, nebude umožněno na těchto místech potápění pro klienty, kteří tuto licenci nepředloží. Pro držitele nižší licence než AOWD zajistí Prima potápění na jiném místě, pokud to počasí a aktuální pozice safari lodě umožní.

 

Platba výletu nebo potápění
1. V případě, že si klient vybere některý z výletů nebo potápění uvedených na stránce www.divinghurghada.eu , není povinen platit předem. Platba proběhne na lodi v hotovosti po návratu do přístavu. Klient zaplatí stanovenou cenu v plné výši, dohodnuté a potvrzené při rezervaci a to i v případě, že z vlastního rozhodnutí nevyužije všechny služby, nebo všechny ponory
2. V případě rezervace safari plavby klient zaplatí zálohu 30% z celkové ceny platby do 2 dnů od rezervace na účet Prima, který je uveden při nabídce safari na stránce www.divinghurghada.eu . Zaplacením zálohy klient souhlasí s podmínkami a zavazuje se doplatit zbývající částku nejpozději 30 dní před dnem zahájení plavby.
3. V případě, že dojde k rezervaci méně než 30 dní před zahájením plavby, zaplatí klient 100% částky za plavbu.
4. V případě, že klient neuhradí první zálohu za zájezd nebo následnou platbu a s Primou přestane komunikovat, Prima má právo ponechat si zaplacené zálohy a odstoupí od smlouvy pro porušení podmínek bez náhrady.

Povinnosti klienta
Klient odpovídá za splnění všech povinností, které na turistu klade země, ve které se má výlet, potápění nebo safari realizovat, jako jsou pojištění, očkování, testování, zdravotní stav při vstupu do země a pod. Rovněž klient odpovídá za sdělení potřebných informací Primě o zdravotním stavu, případně jiných informací, které mohou mít vliv na poskytnutí služeb. Za nesplnění těchto povinností ze strany klienta nenese Prima žádnou odpovědnost. Před potápěním a Safari plavbou je klient povinen se prokázat platnou potápěčskou licencí.

Storno podmínky safari
1.Po zaplacení zálohy nebo celé ceny je klient oprávněn písemně (za písemné doručení se považuje i zaslání emailem) stornovat objednanou plavbu (odstoupit od smlouvy) podle storno podmínek následovně:
2. Minimální storno je 30% ceny plavby na osobu v případě, že k odstoupení od smlouvy dojde do 30 dní před začátkem zájezdu.
3. 100% storno v případě, že k odstoupení od smlouvy dojde do 14 dní před začátkem zájezdu.


Stížnost na kvalitu – Reklamace
V případě, že klient není spokojen s poskytnutou službou, má právo si na poskytnutou službu stěžovat/reklamovat, přičemž je třeba, aby tak učinil neprodleně na místě realizace, ideálně v době kdy se služba poskytuje nebo bezprostředně po tom co byla služba poskytnuta, a to přímo zástupci Primy. V případě kladného posouzení stížnosti může Prima poskytnout kompenzaci. Není možné poskytnout kompenzaci za klientem čerpané služby.

Osobní údaje
Prima si důvěrnost osobních údajů klientů uvědomuje a prohlašuje, že s nimi budeme nakládat v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů a nařízením.
Prima zpracovává klienty poskytnuté osobní údaje po dobu určitou, do ukončení času poskytnutí služby.
Prima zpracovává osobní údaje v rozsahu jméno, příjmení, adresa, rodné číslo, datum narození, telefonní číslo, email na právním základě země Egypt.


Tyto VOP jsou platné od 1.12.2023

V Hurghadě, dne 1.12.2023 Prima Diving, centrum potápění

Lod

safari lod
safari lod
Open chat
dobry den,
ako vam pomozem